Algomica > Správa IT > Správa pracovních stanic

INSTALACE A SPRÁVA PRACOVNÍCH STANIC

Zvolíte-li si nás jako dodavatele serverového řešení, nemusí se naše spolupráce omezovat pouze na servery. Dnes již snad každý, kdo má pracovní stůl, má i svůj stolní počítač nebo notebook. Nabízíme Vám vedle serverů také péči o vaše pracovní stanice.

Alternativní řešení pracovních stanic na systému Linux

Dnes již není nutné mít na svém pracovním počítači vždy operační systém Windows. Běžný kancelářský počítač dnes vyžaduje program pro tvorbu textových dokumentů, tabulek s grafy, práci s emaily, přístup k webových stránkám a prohlížení obrázků. To vše je dostupné také s operačním systémem Linux, který oproti Windows má nižší nároky na hardware, je spolehlivější a bezpečnější. Linux je systém, který není prakticky vůbec postihován viry.

A to vše za prakticky nulovou cenu za software. Neplatíte za žádné licence, není žádná potřeba aktivace systému, není žádný problém s výměnou vadného hardwaru (oproti licencím Windows OEM). Zaplatíte jen za naši práci.

Samozřejmě vše má i své nevýhody. V systému Linux nelze jednoduše spustit jakoukoliv aplikaci pro Windows. Nebo nebudete moci pracovat s databázovými aplikacemi MS Access. Avšak základní kompatibilita se světem Microsoft je pod Linuxem zajištěna - práce s dokumenty Word, Excel apod.

Linux tedy nelze doporučit vždy a všude. Rádi Vám pomůžeme nejdříve zhodnotit vaše požadavky a podle toho provést nasazení Linuxu.