Algomica > Správa IT > Údržba sítí

NAVRHOVÁNÍ A ÚDRŽBA SÍTÍ

Rádi se staneme Vaším komplexním dodavatelem služeb v oblasti informačních technologií a postaráme se o Vaši celou počítačovou síť - servery, pracovní stanice a propojující síťové prvky. Poskytujeme také odbornou pomoc v jednání se třetími stranami, např. poskytovatelem vašeho internetového připojení.

Navrhování sítí

V případě, že vaše síť neobsahuje již jen pár počítačů v jedné lokalitě, nabízíme Vám pomoc s navržením síťových prvků a jejich propojení. Kromě fyzické a linkové vrstvy vám navrhneme řešení i ve vyšších vrstvách tj. adresní prostory, použití síťových protokolů, umístění serverů a poskytujících služeb. Propojení do VPN pak zrealizujeme pomocí routerů s bezpečným operačním systémem Linux.

Údržba sítí

Se správou serverů a pracovních stanic nutně souvisí i údržba sítě, která je propojuje a připojuje k okolí. Jedná se o switche, směrovače, internetové připojení, VPN atd. Údržba sítě je pak součástí Smlouvy o údržbě.

Zvláštní péči pak často vyžaduje internetová telefonie VoIP. Ta v sobě skrývá výhody nejen finanční, ale i široké možnosti konfigurace, které s běžným telefonem provést nelze. Další rozměr možností pak vzniká se softwarovou VoIP ústřednou pod systémem Linux. Na druhou stranu pro bezvadnou funkčnost je potřeba mít kvalitní internetové připojení a speciální konfiguraci na přípojném routeru v podobě QoS (definovanou kvalitu služeb).

Připojení k Internetu

Je vhodné zvážit, co pro Vás znamená výpadek internetového připojení vaší firmy na hodinu, na den nebo ještě déle. A podle toho zvolit odpovídající řešení a odpovídajícího poskytovatele připojení. Často nebývá vhodné využít co nejlevější cenovou nabídku ADSL.

Rádi Vám v této problematice pomůžeme. Podle vašich nároků poradíme s výběrem připojení a vyjednáme odborné technické záležitosti. Na používaném připojení vám pak poskytneme odbornou pomoc při řešení problémů a jednání s poskytovatelem.

Internetové služby

Pro naše zákazníky nabízíme také služby na Internetu. Kromě poskytování těchto služeb vám také poradíme s výběrem a pomůžeme s jejich zřízením a údržbou. Jedná se zejména o internetové domény, emailová řešení a hosting webových stránek včetně databází Nabízíme individuální přístup, a to jak v jednání, tak i v konfiguraci služeb.